ROZWIĄZANIE OBECNYCH PROBLEMÓW W AFRYCE

Opis

Republika Madagaskaru to państwo, którego charakterystyką zajmiemy się w tym wyzwaniu projektowym, z uwagi na zupełnie odmienne postrzeganie tego kraju niż jest w rzeczywistości. Położone jest ono na Madagaskarze, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Kraj ten ma bardzo bogaty ekosystem, większość występującej tam fauny i flory stanowi przykłady endemitów, jednak poprzez wzrastającą populację ludności (aktualnie 25 613 000 osób ), rozwijającą się infrastrukturę, przemysł i rolnictwo oraz zmiany klimatu dochodzi do zniszczeń przyrodniczych. Całkowita powierzchnia  wyspy wynosi  587 041 km², gdzie wody śródlądowe stanowią jedynie 0,94% powierzchni, co prowadzi do problemów dostępu do wody pitnej, podobnie jak w większości kontynentu afrykańskiego. Z badań ONZ wynika, że Madagaskar należy do grupy krajów słabo rozwiniętych. Jest 9 najbiedniejszym państwem świata . Pomimo takich bogactw przyrodniczych, które sprzyjają turystyce, wyspa na skutek kryzysu ekonomicznego z 2009 r zwiększyła w ciągu ostatnich kilku lat ilość mieszkańców żyjących u  progu ubóstwa o 10%.
Do głównych problemów zaliczyć jednak możemy powszechną biedę, ubóstwo, problemy edukacyjne, handel zwierzętami na czarnym rynku, brak perspektyw na przyszłości, nagminną korupcję, wpływy zbyt wielu obcych organów, czy niszczenie przyrody. Jeśli chodzi o przyrodę, to jest to jeden z największych problemów, ponieważ środowisko jest eksploatowane w destrukcyjny sposób, bardzo często dochodzi również do deforestacji i  wypalania traw pod krótkoterminową uprawę, którą trudni się 75% mieszkańców.
W projekcie tym, chciałybyśmy jednak postarać się znaleźć rozwiązania problemu związanego z edukacją oraz dostępem do internetu. Motywacją naszą jest również  zwiększenie kontaktu państwa ze światem zewnętrznym, aby realnie wspomóc dobrze prosperujący tam sektor turystyki. Chęć  rozwiązania tego problemu stanowi dla nas ogromne wyzwanie, jednak postaramy się dojść do jak najlepszych rozwiązań, które pomóc mogą w polepszeniu sytuacji naszej persony oraz rozwoju mieszkańców Madagaskaru.
W realizacji tych rozwiązań korzystać będziemy ze środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej, które przeznaczane są stale na pomoc krajom afrykańskim. W roku 2019 przeznaczone środki sięgały 1,6 miliarda euro , dzięki temu nasze pomysły będą mogły być bardziej niekonwencjonalne oraz ich ilość będzie stanowiła pomoc dla większej grupy odbiorców.

Autor
Alicja Szweda, Karolina Biedka
Foto
Typ materiału